Technologie: Konečně! Jak na iPhone vypnout otravnou autokorekci

Jak Vypnout Autokorekci Iphone

Otevřete Nastavení

Pro začátek se musíme dostat do Nastavení vašeho iPhonu. Je to jednoduché, stačí najít ikonku šedivého kolečka s ozubenými koly a klepnout na ni. Nastavení poznáte snadno, ikona se obvykle nachází na domovské obrazovce mezi ostatními aplikacemi. Pokud ji tam nevidíte, zkuste se podívat do složky s názvem "Nástroje" nebo použijte vyhledávání Spotlight.

Obecné

Autokorekce, ten užitečný pomocník, co opravuje překlepy a urychluje psaní, nás občas dokáže pěkně potrápit. Místo „Ahoj“ pošlete „Ahok“ a z „večera“ se stane „večeře“. Naštěstí existuje snadné řešení – vypnutí autokorekce na iPhonu. Nebojte, není to nic složitého a zvládne to každý, ať už jste s iPhonem začali včera, nebo ho máte už několik let. Vypnutí autokorekce vám dá absolutní kontrolu nad tím, co píšete, a zbaví vás trapných překlepů, které by vám autokorekce mohla podstrčit.

Klávesnice

Klávesnice iPhonu je super nástroj, ale někdy ta autokorekce, víte, jak to myslím. Místo "ahoj" vám tam skočí "ahojda" a vy jen kroutíte hlavou. Nebo ještě hůř, napíšete něco úplně jiného, než jste chtěli. Ale nezoufejte, vypnout tuhle "vychytávku" je naštěstí otázka pár kliknutí. Jděte do Nastavení, pak Obecné a hledáte A je to tam! Možnost Autokorekce. Stačí přepnout posuvník a je klid. Žádné další překvapení v podobě slov, která jste vlastně napsat nechtěli. A pokud si to náhodou rozmyslíte, cesta zpět je stejně jednoduchá. Jen pozor, bez autokorekce se vám může stát, že budete dělat víc překlepů. Ale tak aspoň budete psát přesně to, co chcete, ne?

Autokorekce

Autokorekce na iPhonu je sice užitečná funkce, která opravuje překlepy a urychluje psaní, ale někdy dokáže pěkně potrápit. Místo aby opravila chybu, tak napíše úplně jiné slovo, které jste vůbec neměli v úmyslu použít. Nebo tvrdošíjně opravuje slova v cizím jazyce, slangové výrazy nebo zkrátka vaše oblíbená slovíčka, která jsou ale podle pravidel pravopisu špatně. Naštěstí existuje snadný způsob, jak autokorekci na iPhonu vypnout. Stačí přejít do Nastavení, zvolit Obecné a poté Klávesnice. Zde najdete možnost Autokorekce, kterou jednoduše vypnete přepnutím tlačítka. Pokud nechcete autokorekci úplně vypínat, můžete si ji upravit podle svých představ. V nastavení klávesnice najdete i další užitečné funkce, jako je například prediktivní psaní, které vám navrhuje slova ještě předtím, než je dopíšete. Můžete si také přidat do slovníku vlastní slova, která autokorekce poté nebude opravovat.

Vypnout přepínač

Autokorekce, ta užitečná, ale někdy i frustrující funkce na vašem iPhonu. Určitě to znáte – chcete rychle napsat zprávu a autokorekce vám z "ahoj" udělá "ahojda" nebo z "právě" "právě teď". Naštěstí existuje snadný způsob, jak si s tímto poradit a vypnout autokorekci úplně. Stačí jít do "Nastavení", dále do "Obecné" a tam najdete "Klávesnice". V sekci "Všechny klávesnice" najdete přepínač "Autokorekce". Jednoduše ho přepněte do neaktivní polohy a máte hotovo. Od teď už vám iPhone nebude měnit slova podle svého uvážení.

Pokud nechcete autokorekci úplně vypínat, ale jen ji trochu zkrotit, můžete si přidat slova do slovníku. iPhone se pak naučí vaše oblíbená slova a fráze a nebude je měnit. Ať už se rozhodnete pro úplné vypnutí nebo jen mírné úpravy, věříme, že vám tento návod pomohl získat nad autokorekcí kontrolu a psaní na iPhonu bude zase o něco příjemnější.

Další možnosti

Další možností je vypnout prediktivní psaní. Tato funkce se zobrazuje nad klávesnicí a nabízí návrhy slov ještě předtím, než je dopíšete. I když to může být užitečné pro rychlejší psaní, může to také vést k překlepům, pokud omylem klepnete na nesprávný návrh. Prediktivní psaní vypnete v Nastavení > Obecné > Klávesnice a deaktivujete možnost „Prediktivní“.

Pokud nechcete úplně vypínat autokorekci, ale chcete mít větší kontrolu nad jejím chováním, můžete upravit nastavení automatických oprav. V Nastavení > Obecné > Klávesnice najdete možnosti pro automatické opravy velkých písmen, automatické vkládání teček a další. Experimentujte s těmito nastaveními a najděte si kombinaci, která vám nejlépe vyhovuje.

Pamatujte, že i když se může zdát autokorekce někdy otravná, jejím cílem je usnadnit vám psaní. Než ji tedy úplně vypnete, zkuste si pohrát s nastavením a najít si konfiguraci, která vám bude vyhovovat.

Prediktivní psaní

Prediktivní psaní, ačkoliv užitečné, může být někdy otravné, obzvlášť když se snažíte napsat něco neobvyklého nebo slangového. Naštěstí je vypnutí autokorekce na iPhonu snadné a zabere to jen pár vteřin. Otevřete si "Nastavení" a zvolte "Obecné". Dále klepněte na "Klávesnice" a deaktivujte přepínač u položky "Autokorekce". A je to! Už vás otravné opravy nebudou zdržovat. Pokud byste si to náhodou rozmysleli, stejným způsobem ji můžete zase zapnout. Mimo úplného vypnutí máte také možnost přidat slova do slovníku vašeho iPhonu, aby je autokorekce v budoucnu nerozpoznávala jako chyby. Stačí, když při psaní odmítnete navrhovanou opravu a zvolíte možnost "Přidat do slovníku". Tak si můžete svůj iPhone přizpůsobit tak, aby vám vyhovoval co nejlépe.

Nahrazování textu

Autokorekce, ten malý pomocník, co nám někdy přinese víc škody než užitku. Kolikrát jste už napsali "ahoj" a ono se to změnilo na "ahojda" nebo ještě hůř? Naštěstí je vypnutí autokorekce na iPhonu otázkou pár kliknutí. Stačí jít do Nastavení, zvolit Obecné a následně Klávesnice. Tady už najdete přepínač Automatické opravy, který jednoduše deaktivujete. A je to! Žádné otravné opravy, žádné nechtěné "ahojda". Konečně máte kontrolu nad tím, co píšete.

Možná si říkáte, že to je super, ale co když nechcete vypínat autokorekci úplně? Co když vám jen vadí některé opravy? I s tím si iPhone umí poradit. V Nastavení klávesnice najdete sekci Tady si můžete nastavit vlastní zkratky nebo upravit ty stávající. Takže pokud vás nebaví, že se vám "btw" automaticky mění na "mimochodem", jednoduše tuto opravu smažete.

Nebojte se experimentovat a nastavit si klávesnici přesně podle svých představ. Vypnutí nebo úprava autokorekce vám pomůže psát rychleji, přesněji a hlavně bez zbytečných překvapení.

Automatické opravy

Automatické opravy textu, i když často užitečné, dokáží být někdy pěkně otravné. Kolikrát jste už chtěli napsat "ahoj" a iPhone z toho udělal "ahojky"? Nebo jste se snažili o "zítra" a skončili jste s "zítra ráno"? Naštěstí existuje snadný způsob, jak automatické opravy na iPhonu vypnout a ušetřit si tak vrásky. Stačí pár klepnutí v nastavení a otravné opravy budou minulostí.

Otevřete si "Nastavení" a vyberte "Obecné". V nabídce sjeďte dolů na "Klávesnice" a klepněte na tuto možnost. Zobrazí se vám seznam nastavení klávesnice, včetně přepínače "Automatické opravy". Posunutím přepínače doleva funkci deaktivujete. Od teď už vám iPhone nebude automaticky opravovat text a vy budete mít plnou kontrolu nad tím, co píšete.

Kromě úplného vypnutí automatických oprav můžete také upravit jejich chování. V nastavení klávesnice najdete další možnosti, jako je automatická velká písmena, automatické vkládání teček a další. Můžete si tak přizpůsobit chování klávesnice svým potřebám a preferencím.

Vypnutí funkcí

Autokorekce, ten malý pomocník, co nám opravuje překlepy, ale někdy nám podstrčí i pěkné nesmysly. Pokud už vás nebaví bojovat s iPhonem o správný tvar slova, máme pro vás dobrou zprávu: vypnutí autokorekce je otázkou pár kliknutí. Stačí otevřít Nastavení a najít sekci Obecné. V ní se ukrývá položka Klávesnice, kde najdete vše potřebné pro úpravu chování klávesnice vašeho iPhonu. Kromě autokorekce tu můžete vypnout i prediktivní text, automatické opravy a další funkce, které vám zrovna nevyhovují. Vypnutí autokorekce má ale i své stinné stránky. Bez ní se vám může stát, že budete dělat více překlepů, a psaní delších textů zabere více času. Naštěstí je tu možnost autokorekci kdykoliv zase zapnout, pokud by vám náhodou chyběla.

Ať už se rozhodnete autokorekci vypnout nebo ne, nezapomeňte, že iPhone nabízí spoustu možností, jak si ho přizpůsobit vlastním potřebám. Nebojte se experimentovat a najděte si nastavení, které vám bude vyhovovat nejlépe.

Užijte si psaní

Autokorekce na iPhonu je sice užitečná funkce, která nám pomáhá s překlepy a gramatikou, ale někdy dokáže být i pěkně otravná. Zvlášť když se snažíme napsat něco nestandardního nebo v cizím jazyce. Naštěstí existuje jednoduchý návod, jak autokorekci na iPhonu vypnout a užít si psaní bez zbytečných zásahů.

V první řadě otevřeme Nastavení telefonu a zvolíme Obecné. V menu najdeme volbu Klávesnice a po ťuknutí se nám zobrazí další možnosti. Mezi nimi najdeme přepínač Autokorekce, který jednoduše vypneme. A je to! Od teď už se vám telefon nebude plést do psaní a vy si budete moci užívat svobodu vyjadřování bez omezení. Pokud byste autokorekci v budoucnu potřebovali, stačí ji stejným způsobem zase zapnout.

Bez autokorekce

Autokorekce na iPhonu je sice užitečná funkce, která opravuje překlepy a urychluje psaní, ale někdy dokáže pěkně potrápit. Místo aby opravila chybu, tak napíše úplně jiné slovo a vy se pak divíte, co jste to vlastně odeslali. Naštěstí existuje snadný způsob, jak autokorekci na iPhonu vypnout. Stačí jít do Nastavení, zvolit Obecné a poté Klávesnice. Tady najdete možnost Autokorekce, kterou jednoduše vypnete přepnutím tlačítka. Pokud nechcete autokorekci úplně vypínat, můžete si ji upravit podle svých představ. V nastavení klávesnice najdete i další užitečné funkce, jako je například prediktivní psaní, které vám bude navrhovat slova ještě předtím, než je dopíšete. Můžete si také přidat vlastní slova do slovníku, abyste se vyhnuli jejich automatické opravě. Vypnutí autokorekce na iPhonu je otázkou pár kliknutí a může vám ušetřit spoustu nepříjemností.