Rozjasněte si domov s půvabem francouzské kopretiny

Francouzská Kopretina

Nenáročná kráska do bytu

P

Světlé stanoviště a zálivka

Rostliny potřebují ke svému životu světlo. Některé druhy vyžadují přímé slunce, jiné preferují spíše polostín. Před umístěním rostliny si proto vždy ověřte její světelné nároky. Stejně důležitá jako světlo je i zálivka. Obecně platí, že rostliny zaléváme tehdy, když je substrát suchý. Frekvence zálivky se liší v závislosti na druhu rostliny, velikosti květináče a ročním období. Vždy je lepší zalít méně a častěji než naopak. Přelití může vést k hnilobě kořenů a úhynu rostliny.

Pěstování v květináči

P

Hnojení a přesazování

Rostliny v květináčích potřebují pravidelné doplňování živin, protože jejich kořeny nemají přístup k přirozeným zdrojům v půdě. Používejte hnojivo určené pro daný typ rostliny a dodržujte pokyny na obalu. Většinou se hnojí během vegetačního období, od jara do podzimu. Frekvence hnojení závisí na typu hnojiva a potřebách rostliny. Přesazování je nutné, když kořeny rostliny vyplní celý květináč a prorůstají odtokovými otvory. Zvolte květináč o jednu velikost větší a použijte kvalitní substrát. Při přesazování buďte opatrní na kořeny a dopřejte rostlině dostatečnou zálivku.

Choroby a škůdci

R

Množení řízky

Ř

Dekorace s kopretinami

Kopretiny, ty roztomilé symboly léta a nevinnosti, se dají využít k dekoraci mnoha způsoby. Kytice kopretin vnesou do interiéru svěžest a romantickou atmosféru. Ať už je naaranžujete do vázy samostatně, nebo je zkombinujete s jinými lučními květinami, vždycky vám vykouzlí úsměv na tváři. Kopretiny se také krásně vyjímají v jednoduchých vázách z čirého skla, které nechají vyniknout jejich přirozenou krásu. Pro venkovní dekorace můžete kopretiny použít do věnců na dveře, ozdobit jimi zahradní stoly nebo z nich vytvořit originální květinové girlandy. Fantazii se meze nekladou a s trochou kreativity si tak můžete vytvořit okouzlující dekorace, které vám budou připomínat bezstarostné letní dny.

Publikováno: 05. 06. 2024

Kategorie: bydlení

Autor: JanNovak

Tagy: francouzská kopretina | informace o rostlině francouzská kopretina