Aplikace Záchranka slaví řadu let celorepublikový úspěch

Na české scéně existuje řada aplikací, které se nějakým způsobem snaží chránit lidské zdraví. Typickým příkladem je eRouška. Mnohem univerzálnější je však aplikace Záchranka. Její název je do značné míry jasně vypovídající. Slouží k záchraně lidských životů a k přivolání první pomoci v jakékoliv situaci.

  • Multiplatformní aplikace.
  • Vhodná pro mobilní systém Android a iOS.
  • Kompletně v češtině.
  • Spuštěna v roce 2016.
  • Ke stažení zcela zdarma.

Oficiální aplikace Záchranka

Nutno podotknout, že aplikace Záchranka je vlastně oficiální mobilní aplikací hned několika záchranných složek. Jmenovitě je to Zdravotnická záchranná služba České republiky, Horská služba České republiky a neposlední řadě i Vodní záchranná služba České republiky. S pomocí této aplikace jsou kontaktováni záchranáři.

Aplikace Záchranka vedla od svého vzniku k záchraně mnohých životů. Denně jsou to desítky lidí, kteří ji využijí.

Miloslav B., Praha, záchranář.

Aplikace Záchranka zaznamenala obrovský boom

Jak jsme již prozradili v úvodu článku, aplikace Záchranka byla spuštěna v roce 2016. Už o rok později si ji stáhlo velké množství uživatelů, což mimochodem dokazují historické statistiky z roku 2017. Ty si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Mobilní operační systémPočet stažení
Android380 000
iOS105 000
Windows Phone17 000
Celkem502 000
Kolik lidí si v minulých letech stáhlo tuto aplikaci?

Aplikace Záchranka je samozřejmě dostupná zcela zdarma, protože má přispívat právě k záchraně životů. Tento studentský nápad Filipa Maleňáka se postupem času stal velice přínosným projektem. To dokazují čísla uvedená výše, včetně těch, která následovala o další dva roky později. V roce 2019 si tuto aplikaci stáhlo kolem jednoho milionu uživatelů mobilních platforem.

Záchranka vyjíždí k důležitému případu zachraňovat životy lidí.

Co všechno aplikace umí?

Kontakt záchranářů a následná první pomoc. Na první pohled omezené množství funkcí, které jsou však životně důležité. To všechno s patřičnou lokalizací, což umožňují chytré mobilní telefony. Záchranáři tak dokáži pomoci člověku podstatně dříve, než když se dezorientovaně snaží vysvětlit, kde se vlastně nachází.

Funkce aplikace v otázkách a odpovědích

Pojďme se ale této aplikaci věnovat podrobněji, respektive jejím funkcím. Aplikace Záchranka umí daleko více než jenom kontaktovat vhodné záchranné složky. O jejích možnostech se více dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

K čemu slouží Nouzové tlačítko?

Prostřednictvím tohoto tlačítka jste schopni odeslat záchranářům svoji polohu s žádostí o pomoc. To Vám může přijít vhod v okamžiku, kdy nejste schopni volat a mluvit.

Je možné přes aplikaci přenášet také obraz?

Ano, aplikace Záchranka umožňuje sdílení obrazu, což opět přispívá k efektivnější pomoci záchranných složek.

Kde všude se domohu této záchranné pomoci?

Aplikace má pochopitelně celorepublikové pokrytí, takže ať už jste v jakémkoliv koutu České republiky, můžete ji využít. Kromě toho jsou to ještě slovenské hory, Rakousko a Maďarsko, takže i při zahraničních cestách a dovolených.

Posílá aplikace nějaká upozornění?

Ano, informováni můžete být o nejrůznějších krizových událostech. Například, když ve Vašem okolí jsou nebezpečné situace, znečištění pitné vody, nevybuchlé munice, chemické havárie a další.

Jak nejrychleji zavolat pomoc?

V ideálním případě stiskněte Nouzové tlačítko.

Aplikace Záchranka má databázi defibrilátorů

Aplikace Záchranka přináší svým uživatelům ještě jednu velice praktickou funkci. A tou je lokalizace defibrilátorů a pohotovostí ve Vašem okolí. Tato databáze je označována zkratkou AED. Díky celorepublikovému pokrytí můžete během velice krátkého okamžiku nalézt nejbližší mobilní, ale i stacionární defibrilátor. Zároveň můžete nahlásit ty nové. Mapa vyhledávání samozřejmě funguje i na internetových stránkách projektu.

Tato mobilní aplikace je zkrátka komplexním záchranným prvkem, který Vám může přijít vhod v různých životních situacích. Ne nadarmo získala mnohá ocenění, jakými jsou Křišťálová lupa, Lékař roku, 30 pod 30, Global Startup Awards, Aplikace roku, Vodafone Nápad roku a Ceny SDGS.