Xiaomi MIUI 14: Co přináší nový operační systém?

Xiaomi Miui 14

Novinky v MIUI 14

MIUI 14 od Xiaomi přináší spoustu novinek a vylepšení. Systém je rychlejší a plynulejší než kdy dřív, a to díky optimalizaci na úrovni jádra. Xiaomi se chlubí, že MIUI 14 je o 60 % plynulejší v porovnání s předchozí verzí. Změnou prošel i design, který je nyní čistší a modernější. Ikony jsou větší a přehlednější a celkové rozhraní působí svěžejším dojmem. S MIUI 14 přichází i možnost zmenšit velikost systémových aplikací, čímž uvolníte místo ve svém telefonu. Xiaomi myslelo i na soukromí a bezpečnost. Nová verze MIUI přináší vylepšené možnosti ochrany osobních údajů a větší kontrolu nad oprávněními aplikací. S MIUI 14 můžete například snadno zjistit, které aplikace mají přístup k vašemu mikrofonu nebo kameře. Xiaomi slibuje, že MIUI 14 bude dostupné pro širokou škálu zařízení. Aktualizace se dočkají jak telefony řady Xiaomi 13 a 12, tak i starší modely. Kdy přesně se aktualizace dostane na vaše zařízení, záleží na konkrétním modelu a regionu.

Rychlost a plynulost systému

MIUI 14 od Xiaomi přináší vylepšení v oblasti rychlosti a plynulosti systému. Xiaomi se zaměřilo na optimalizaci systému s cílem poskytnout uživatelům plynulejší a svižnější zážitek. MIUI 14 obsahuje vylepšení v oblasti správy paměti, která zefektivňuje alokaci a uvolňování paměti RAM. To umožňuje aplikacím běžet plynuleji a rychleji reagovat. Systémové animace a přechody byly vylepšeny tak, aby byly plynulejší a přirozenější. To přispívá k celkově uhlazenějšímu a intuitivnějšímu uživatelskému zážitku. Xiaomi také zapracovalo na optimalizaci spotřeby energie, která prodlužuje výdrž baterie. Vylepšení v oblasti rychlosti a plynulosti systému v MIUI 14 od Xiaomi přispívají k celkově lepšímu uživatelskému zážitku. Uživatelé se mohou těšit na rychlejší reakce, plynulejší animace a delší výdrž baterie.

Optimalizace spotřeby energie

Společnost Xiaomi se v MIUI 14 zaměřila na optimalizaci spotřeby energie. MIUI 14 přináší vylepšení v oblasti správy aplikací na pozadí, spotřeby energie systémovými aplikacemi a optimalizace hardwaru. Díky těmto vylepšením slibuje MIUI 14 delší výdrž baterie a plynulejší chod telefonu i po delší době používání.

Xiaomi vylepšilo algoritmy pro hibernaci aplikací, které nejsou aktivně používány. To znamená, že aplikace na pozadí spotřebovávají méně energie. Systémové aplikace MIUI 14 prošly optimalizací pro snížení jejich dopadu na baterii. MIUI 14 lépe využívá hardware telefonu, například procesor a displej, pro dosažení energetické efektivity.

xiaomi miui 14

Xiaomi uvádí, že MIUI 14 prodlužuje výdrž baterie až o 22 % ve srovnání s předchozí verzí. Uživatelé se tak mohou těšit na delší používání telefonu na jedno nabití. Optimalizace spotřeby energie je klíčovým prvkem MIUI 14. Xiaomi se podařilo dosáhnout významných vylepšení, která ocení zejména uživatelé, kteří požadují dlouhou výdrž baterie a plynulý chod telefonu.

Vylepšené soukromí a zabezpečení

Společnost Xiaomi se v MIUI 14 zaměřila na vylepšení soukromí a zabezpečení. Nový operační systém přináší pokročilé funkce, které uživatelům poskytují větší kontrolu nad jejich daty a chrání je před hrozbami.

MIUI 14 zavádí funkci "Ochrana osobních údajů", která umožňuje uživatelům omezit přístup aplikací k jejich osobním informacím, jako jsou kontakty, poloha a mikrofon. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí aplikacím udělit přístup k těmto informacím vždy, pouze během používání aplikace nebo nikdy.

Další novinkou je "Zabezpečení plateb", které chrání finanční transakce uživatelů. Tato funkce využívá pokročilé technologie k detekci a blokování podvodných aktivit a zajišťuje bezpečné online platby a bankovnictví.

MIUI 14 také přináší vylepšení v oblasti ochrany proti malwaru. Operační systém je vybaven vylepšeným antivirovým programem, který detekuje a odstraňuje škodlivý software v reálném čase. Uživatelé tak mohou bez obav stahovat aplikace, procházet web a otevírat přílohy e-mailů.

Společnost Xiaomi si je vědoma důležitosti soukromí a zabezpečení svých uživatelů a MIUI 14 je důkazem jejího závazku chránit jejich data a zařízení.

Přizpůsobení a widgety

MIUI 14 od Xiaomi přináší spoustu novinek, ale zaměřme se na ty, které vám umožní si telefon přizpůsobit k obrazu svému – přizpůsobení a widgety. MIUI 14 posouvá možnosti personalizace na novou úroveň. Můžete si vybrat z nepřeberného množství tapet, motivů a ikon, abyste si vytvořili vzhled, který vám bude vyhovovat. Ať už máte rádi minimalismus, nebo naopak pestré barvy, MIUI 14 vám to umožní.

Widgety jsou skvělým způsobem, jak mít důležité informace vždy na očích, aniž byste museli otevírat aplikace. MIUI 14 přichází s novými widgety a vylepšenými starými. Můžete si na plochu přidat widget s počasím, kalendářem, oblíbenými kontakty a mnoha dalšími. Velikost widgetů si můžete libovolně upravovat a umístit je kamkoli na plochu.

Xiaomi si dalo záležet, aby bylo MIUI 14 intuitivní a snadno se používalo. I když jste nikdy předtím telefon s MIUI neměli, personalizace a práce s widgety pro vás bude hračka.

xiaomi miui 14

Fotoaparát a galerie

MIUI 14 od Xiaomi přináší řadu vylepšení i pro váš fotografický zážitek. Aplikace Fotoaparát se dočkala přepracovaného rozhraní s důrazem na jednoduchost a intuitivní ovládání. Nové rozložení tlačítek a funkcí umožňuje rychlejší přístup k důležitým nastavením, abyste zachytili každý moment bez zbytečného hledání v menu.

Xiaomi se zaměřilo také na vylepšení kvality fotografií. Algoritmy umělé inteligence rozpoznávají scény a objekty ještě lépe, upravují nastavení fotoaparátu v reálném čase a pomáhají vám pořizovat úchvatné snímky plné detailů a barev. Vylepšený noční režim vám umožní fotit jasné a ostré fotografie i za zhoršených světelných podmínek.

Galerie fotek v MIUI 14 je nyní přehlednější a nabízí pokročilé možnosti vyhledávání. Můžete vyhledávat fotografie podle data, místa pořízení, ale i podle objektů a lidí na nich. Nové funkce pro úpravu fotografií vám umožní snadno vylepšit vaše snímky, odstranit nežádoucí objekty, upravit barvy a mnoho dalšího. MIUI 14 a jeho vylepšení v oblasti fotoaparátu a galerie vám poskytnou nástroje pro zachycení a sdílení vašich nezapomenutelných okamžiků.

Zvuk a vibrace

S MIUI 14 přichází Xiaomi s vylepšeními i v oblasti zvuku a vibrací. Systém se může pochlubit novými, vysoce kvalitními systémovými zvuky a vyzváněcími tóny, které jsou příjemnější na poslech a zároveň modernější. Xiaomi se zaměřilo na čistotu a minimalismus, takže zvuky jsou jasné a neobtěžují zbytečnými ruchy.

Důležitou novinkou je také vylepšená haptická odezva. Vibrace jsou nyní přesnější a jemnější, což oceníte především při psaní na klávesnici nebo hraní her. MIUI 14 nabízí i širší škálu vibračních vzorců, takže telefon dokáže lépe rozlišit různé typy notifikací.

Xiaomi v MIUI 14 zapracovalo i na optimalizaci hlasitosti a kvality hovorů. Díky pokročilému algoritmu pro potlačení hluku by měly být hovory čistší a srozumitelnější i v hlučném prostředí.

Nové funkce v aplikacích

Společnost Xiaomi v rámci aktualizace MIUI 14 zapracovala na vylepšení stávajících a přidání nových funkcí do svých aplikací. Galerie fotek se dočkala chytřejšího vyhledávání. Nyní snadno najdete fotky podle obsahu, data pořízení nebo i podle textu na nich. Poznámky v aplikaci Poznámky jdou nově vkládat do widgetů na plochu, což oceníte pro rychzký přístup k důležitým informacím. Aplikace Počasí dostala nový kabát s přehlednějšími informacemi a vylepšenými animacemi pro různé meteorologické jevy. Xiaomi se také zaměřilo na optimalizaci výkonu aplikací, takže by měly běžet rychleji a plynuleji i na starších zařízeních. Vylepšení se dotkla i zabezpečení a soukromí. Aplikace nyní lépe chrání vaše data a dává vám větší kontrolu nad tím, k čemu mají aplikace přístup.

xiaomi miui 14

MIUI 14 je jako závan svěžího vzduchu pro můj telefon Xiaomi. Je to rychlé, intuitivní a plné užitečných funkcí. Obzvláště se mi líbí vylepšení v oblasti soukromí a personalizace.

Eliška Procházková

Dostupnost a aktualizace

MIUI 14 od Xiaomi, nejnovější verze jejich populárního operačního systému pro chytré telefony, přináší řadu vylepšení a nových funkcí. Ale kdy se ho dočkají majitelé telefonů Xiaomi a Redmi?

Xiaomi zatím oficiálně neoznámilo přesný harmonogram vydávání MIUI 14 pro všechny modely. Nicméně, na základě předchozích aktualizací a informací od Xiaomi, můžeme očekávat postupné uvolňování aktualizace. První na řadě budou pravděpodobně vlajkové lodě, jako jsou Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro, následované dalšími modely z řady Xiaomi a Redmi.

Před spuštěním aktualizace pro váš konkrétní model Xiaomi obvykle vydává beta verze pro testery. To jim umožňuje identifikovat a opravit případné chyby předtím, než je aktualizace uvolněna pro širokou veřejnost. Sledujte oficiální kanály Xiaomi, jako jsou jejich webové stránky a fóra, kde najdete nejnovější informace o dostupnosti MIUI 14 pro váš telefon.

Pamatujte, že dostupnost a načasování aktualizace se může lišit v závislosti na regionu, modelu zařízení a dalších faktorech.

Srovnání s MIUI 13

MIUI 14 přináší oproti svému předchůdci MIUI 13 řadu vylepšení a novinek. Zaměřuje se především na optimalizaci výkonu a plynulost systému. Xiaomi slibuje až o 60 % rychlejší spouštění aplikací a o 22 % plynulejší chod systému. MIUI 14 je také úspornější k baterii, a to až o 22 % oproti MIUI 13.

Vzhledově se MIUI 14 od MIUI 13 příliš neliší. Najdeme zde ale nové widgety, které jsou inspirovány operačním systémem iOS. Xiaomi také zapracovalo na personalizaci, která je nyní v MIUI 14 ještě propracovanější. Uživatelé si tak mohou svůj telefon přizpůsobit dle svých představ.

Další novinkou v MIUI 14 je vylepšená galerie fotek. Galerie je nyní přehlednější a nabízí nové funkce pro úpravu fotek. Xiaomi také vylepšilo svůj vlastní internetový prohlížeč, který je nyní rychlejší a bezpečnější.

MIUI 14 je evolučním krokem vpřed oproti MIUI 13. Nabízí řadu vylepšení, která ocení jak běžní uživatelé, tak i náročnější uživatelé. Mezi hlavní přednosti MIUI 14 patří optimalizace výkonu, delší výdrž baterie a vylepšené funkce.

xiaomi miui 14

Tipy a triky pro MIUI 14

MIUI 14 je nejnovější verzí uživatelského rozhraní od Xiaomi, postavené na operačním systému Android. Přináší řadu vylepšení a nových funkcí pro ještě plynulejší a intuitivnější ovládání vašeho zařízení. Využijte svůj telefon naplno s našimi tipy a triky!

Porovnání MIUI 13 a MIUI 14
Funkce MIUI 13 MIUI 14
Velikost systému Variabilní Až o 23% menší
Plynulost systému Dobrá Až o 60% plynulejší
Spotřeba energie systému Dobrá Až o 22% úspornější
Nové widgety Ano Ano, s vylepšeným designem a funkčností
Přizpůsobení domovské obrazovky Ano Ano, s více možnostmi personalizace

Zrychlete svůj telefon deaktivací nepotřebných systémových animací a efektů. V nastavení vyhledejte "Animace" a zvolte možnost "Žádné animace". Zbavte se nepotřebných aplikací, které zabírají místo a zpomalují chod systému. Využijte funkci "Super ikony" pro přehlednější uspořádání domovské obrazovky. Stačí podržet prst na ikoně aplikace a zvolit "Super ikony". Vytvořte si vlastní widgety s informacemi, které vás zajímají. Podržte prst na prázdném místě na domovské obrazovce a zvolte "Widgety".

MIUI 14 přináší vylepšený režim úspory energie pro delší výdrž baterie. Aktivujte ho v nastavení baterie a prodlužte dobu používání vašeho telefonu na jedno nabití. Využijte "Fokus režim" pro minimalizaci rušivých elementů a soustředění se na důležité úkoly. Nastavte si vlastní časový harmonogram a filtrujte notifikace podle vašich preferencí.

Objevte všechny funkce a možnosti, které MIUI 14 nabízí, a přizpůsobte si své zařízení Xiaomi přesně podle svých představ.

Recenze a hodnocení uživatelů

MIUI 14 od Xiaomi dorazilo a uživatelé se s nadšením dělí o své první dojmy. Většina reakcí je pozitivní, uživatelé chválí zejména nárůst rychlosti a plynulosti systému. Aplikace se otevírají rychleji, animace jsou plynulejší a celkově se telefon zdá být svižnější i při náročnějším používání. Pozornost si získala i vylepšená optimalizace systému, která přispívá k delší výdrži baterie. Uživatelé si všímají i drobných, ale vítaných změn v uživatelském rozhraní, jako jsou například přepracované widgety a notifikace.

xiaomi miui 14

Někteří uživatelé ale zmiňují i drobné nedostatky. Objevují se ojedinělé stížnosti na občasné pády aplikací a někteří uživatelé by uvítali více možností přizpůsobení. Celkově je ale MIUI 14 od Xiaomi vnímáno jako povedený upgrade, který přináší znatelné zlepšení oproti předchozí verzi.